Створення і утримання місць розпусти – ч.2 ст. 302 КК України

До Комінтернівського районного суду м.Харкова надійшов обвинувальний акт із СУ ГУНП в Харківській області, згідно якому громадянки В.В. і Н.О. обвинувачуються у вчиненні кримінальних правопорушень - злочинів, відповідальність за які передбачена ч.2 ст. 28, ч. 2 ст. 302 КК України, - створення та утримання місць розпусти, вчинене за попередньою змовою групою осіб, з метою наживи.

Згідно затвердженому прокуратурою області 21.09.2019 року обвинувальному акту : «… Н.О., діючи умисно, із корисливих спонукань, з метою наживи, погодилась із В.В. , що основним напрямком їх діяльності визначено забезпечення надання сексуальних послуг, під виглядом масажу, які передбачали вступ із клієнтами в сурогатні статеві акти, а саме: задоволенні їх статевої пристрасті шляхом доведення особи, незалежно від статі, до кульмінації сексуального збудження – оргазму, внаслідок дотиків до різних частин тіла, в тому числі до статевих органів руками чи іншими оголеними частинами тіла, в тому числі грудьми, животом, сідницями, стегнами, особою жіночої статі одягнутою у спідню білизну або в оголеному вигляді, здійснюючи стимуляцію руками без вагінального, орального, анального контакту, або шляхом мастурбації чи масажу передміхурової залози через задній прохід, із застосуванням глибокої сексуальної (еротичної) стимуляції, яка полягає у імітації статевого акту під час якого відбувається доторкання, стимуляцію руками, чи іншими оголеними частинами тіла, в тому числі грудьми, животом, сідницями, стегнами чи геніталіями  статевого органу чи мошонки».

Під час підготовчого судового засідання захисник заявив клопотання про повернення обвинувального акту прокурору з підстав  невідповідності нормам КПК, а саме: неконкретності обвинувачення,  наявності в обвинувальному акті положень, що суперечать одне одному, а також недопустимої натуралізації опису злочину проти моральності.

Ухвалою Комінтернівського районного суду м. Харкова у справі №641/391/19 клопотання захисника обвинувачених – адвоката Тімохова О.Є. про повернення обвинувального акту прокурору було задоволено, обвинувальний акт у кримінальному провадженні за обвинуваченням В.В. і Н.О. у вчиненні кримінального правопорушення (злочину), передбаченого ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 302 КК України, повернуто прокурору Харківської області для усунення недоліків та виконання вимог кримінального процесуального кодексу України.

Ця ухвала була оскаржена прокуратурою Харківської області, однак суд апеляційної інстанції погодився з доводами адвоката, залишивши без змін ухвалу суду першої інстанції.

Див. ухвали суду першої і апеляційної інстанцій.

Створення і утримання місць розпусти – ч.2 ст. 302 КК України

Створення і утримання місць розпусти – ч.2 ст. 302 КК України
Створення і утримання місць розпусти – ч.2 ст. 302 КК України
Створення і утримання місць розпусти – ч.2 ст. 302 КК України
 

Поделиться в социальных сетях:

( 10 Голосов ) 
Оценка: 5 из 5 баллов